Autosport: Alpine może zastąpić Renault w Formule 1

Od kilku dni producent samochodów sportowych jest zarządzany przez Cyrila Abiteboula.
04.09.2013:28
Mateusz Szymkiewicz
1835wyświetlenia
Embed from Getty Images

Autosport informuje, że wkrótce marka Renault może zniknąć z Formuły 1 na rzecz Alpine.

Tuż przed Grand Prix Włoch potwierdzono, że kierownictwo nad Alpine objął szef zespołu Formuły 1 - Cyril Abiteboul. Z oficjalnego oświadczenia dowiadujemy się, że 42-latek ma odpowiadać m.in. za organizację, tworzenie i wdrażanie produktów producenta samochodów sportowych.

Uważa się, że jedną z pierwszych decyzji dotyczących Alpine będzie wprowadzenie tej marki do Formuły 1 w ramach rebrandingu zespołu Renault. Niewykluczone, że jeszcze w ten weekend zostanie potwierdzone przemianowanie ekipy na Alpine Renault, lub całkowite przyjęcie nazwy producenta z Dieppe.

Przyszłość Alpine stała pod dużym znakiem zapytania w związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. Spekulowano, że producent, który wznowił działalność w 2017 roku, zostanie po raz kolejny zawieszony w celu poszukiwania oszczędności. Finalnie nowy prezes Grupy Renault - Luca de Meo, zdecydował się mocno postawić na Alpine i niewykluczone, że poprzez Formułę 1 będzie budowana identyfikacja marki.

Aktualnie Alpine jest obecne w serii WEC z zespołem Signatech, który rywalizuje w klasie LMP2. Niewykluczone, że przy wdrażaniu regulaminu z hipersamochodami, francuski producent zwiększy swoje zaangażowanie w Długodystansowe Mistrzostwa Świata.