Latifi: Bolid Williamsa nigdy nie prowadził się tak dobrze jak w Soczi

Kanadyjczyk zwrócił uwagę, że w wyścigu miał lepsze tempo od Alpine i Astona.
29.09.2109:31
Mateusz Szymkiewicz
1091wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nicholas Latifi stwierdził, że bolid Williamsa nigdy nie prowadził się tak dobrze jak podczas weekendu na torze w Soczi.

Kanadyjczyk prezentował bardzo konkurencyjne osiągi w kwalifikacjach, awansując do Q2 z dziesiątym rezultatem. Mimo to przez karę cofnięcia na starcie zawodnik zrezygnował z szybkiego przejazdu na kolejnym etapie i ostatecznie ustawił się na osiemnastym polu.

W wyścigu Latifi utknął na pierwszym przejeździe za Nikitą Mazepinem, lecz po przejściu na twarde opony kierowca Williamsa znalazł się w czystym powietrzu i odrabiał straty do środka stawki. Ostatecznie 26-latek wycofał się w końcówce po uszkodzeniach samochodu, kiedy to wypadł z toru na mokrej nawierzchni.

Wyścig był naznaczony przez Mazepina, po prostu nie byłem w stanie go wyprzedzić - powiedział Nicholas Latifi. Szkoda, ponieważ podczas pierwszego stintu samochód prowadził się tak dobrze jak nigdy wcześniej. Porównując moje tempo do środka stawki, byłem szybszy od George'a, kierowców Alpine i Astona, a także od rywali na identycznej strategii. To dosyć zaskakujące, ale pokazuje jak mógł potoczyć się nasz wyścig gdybyśmy startowali z normalnej pozycji. W końcówce jechałem na maksa i szkoda, że nie liczyłem się w walce.

Kanadyjczyk dodał, że obserwowanie trzeciego pola startowego Russella do Grand Prix Rosji było frustrujące. Oglądanie tego uświadomiło mi jak duży mieliśmy potencjał. Mimo to wykonałem swoją pracę w Q1. Po prostu latałem po torze. Ustanowiłem swój czas w połowie Q1, kiedy tor cały czas był mokry. Wspiąłem się z nim na szóste miejsce, a w końcówce wystarczyło to do awansu z dziesiątym wynikiem. Wtedy każdy się poprawiał przy lepszych warunkach. Q3 z pewnością byłoby w naszym zasięgu, a tam bylibyśmy w pozycji do podjęcia ryzyka. Jest to frustrujące, ale takie są wyścigi. Mam przekonanie, że otrzymam kolejną szansę. Nasze tempo jest regularne, a to prędzej czy później zapewni nam przewagę.