Sydney podjęło starania o przejęcie organizacji GP Australii

Uważa się, że nowy tor mógłby najwcześniej wskoczyć do kalendarza w 2026 roku.
21.10.2112:23
Mateusz Szymkiewicz
999wyświetlenia
Embed from Getty Images

Motorsport.com powołując się na Seven Network informuje, że Sydney rozpoczęło starania o przejęcie organizacji Grand Prix Australii.

Według raportu, władze stanu Nowa Południowa Walia mają pracować nad uliczną pętlą, której charakterystyka będzie przypominała Monako dzięki lokalizacji wzdłuż zatoki. Aktualnie trwają delikatne rozmowy na wysokim szczeblu, które mogą zakończyć się odebraniem Melbourne praw do wyścigu F1.

Grand Prix w Sydney ma być częścią odbudowy gospodarki stanu po lockdownie spowodowanym pandemią koronawirusa. Kwestia ugoszczenia Formuły 1 ma być nadzorowana przez ministra inwestycji Nowej Południowej Walii - Stuarta Ayresa. Alternatywnym rozwiązaniem może być również Sydney Motorsport Park w zachodniej części miasta, który dysponuje najnowocześniejszym na świecie systemem oświetlenia.

Najwcześniej Sydney może stanąć do walki o przejęcie Grand Prix w 2026 roku. Aktualny organizator - Melbourne, posiada kontrakt z Formułą 1 do edycji w sezonie 2025 włącznie. Niewykluczone jednak, iż kolejne odwołanie wyścigu na Albert Park poskutkuje zerwaniem porozumienia już za kilka miesięcy.