Wolff: Spotkam się z Hamiltonem dopiero w lutym

Nie cichną spekulacje, jakoby Brytyjczyk rozważał odejście z Formuły 1.
17.01.2210:16
Mateusz Szymkiewicz
2366wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff ujawnił, że w lutym czeka go rozmowa z Lewisem Hamiltonem, podczas której pozna zamiary Brytyjczyka przed sezonem 2022.

Siedmiokrotny czempion od czasu kontrowersyjnego Grand Prix Abu Zabi unika publicznych wystąpień, a także zawiesił swoją działalność w mediach społecznościowych. Aktualnie reprezentant Mercedesa ma przebywać w Kolorado, gdzie realizuje treningi przed nadchodzącymi mistrzostwami.

Nie cichną jednak plotki, według których Hamilton rozważa odejście z Formuły 1. Szef kierowcy - Toto Wolff, w rozmowie z Kronen Zeitung przyznał, że 37-latek potrzebuje czasu na oswojenie się z wydarzeniami z końcówki sezonu 2021.

Bez względu na to jakie przeszkody Lewis spotykał na swojej drodze, wiedział, że musi przemawiać na torze. Trudno jest mu znaleźć ścieżkę między dobrem a złem. Potrzebuje czasu. Spotkamy się znów w lutym i z pewnością nie będziemy pili tequili. Było jej wystarczająco dużo w Abu Zabi.

On nigdy nie zapomni tamtych wydarzeń, ponieważ to co spotkało Lewisa było błędem. Tego dnia był nie do pokonania, jednakże oficjele zdecydowali się na kilka naruszeń. Trudno to zrozumieć i pozostanie to z nami na zawsze. Max jest pełnowartościowym mistrzem, jednakże tego dnia Lewis był lepszy i mimo to nie wygrał - powiedział Austriak.