Alonso: Chcę ścigać się w F1 jeszcze przez dwa lub trzy sezony

Hiszpan nie czuje presji, aby oddawać wyścigowy fotel w Alpine Oscarowi Piastriemu.
11.04.2212:46
Nataniel Piórkowski
2386wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso przekonuje, że chce ścigać się w Formule 1 przez kolejne dwa lub trzy lata i nie czuje presji, by oddawać swój wyścigowy fotel juniorowi Alpine - Oscarowi Piastriemu.

W ubiegłym roku Alonso zdecydował się na przedłużenie umowy ze stajnią z Enstone do końca bieżącego sezonu. Dwukrotny mistrz świata, będący obecnie najstarszym kierowcą w stawce, przekonywał w Australii, że znajduje się w odpowiednio wysokiej formie, by kontynuować karierę w serii Grand Prix.

Podczas piątkowej konferencji prasowej Alonso został zapytany o to, czy odczuwa presję, aby odejść z Alpine i zwolnić miejsce dla urzędującego mistrza F2. Nie. Wiadomo, że gdybym miał 25 lat, to w ogóle nie byłoby takiego tematu. To kwestia wieku, pod którą ludzie próbują podpinać sposób, na danie szansy młodym talentom. Myślę jednak, że najważniejsze są osiągi.

W ubiegłym roku poradziłem sobie całkiem dobrze [10. miejsce z 81 punktami]. Zakończyłem sezon nieznacznie przed Estebanem. Zobaczymy, jak potoczy się nasz tegoroczny pojedynek. Ostatecznie chodzi o twój potencjał, a nie o wiek.

Tak jak powiedziałem na początku roku - wciąż czuję, że jestem w konkurencyjnej formie, że jestem szybki a ściganie w F1 daje mi dużo radości. Więc jak sądzę, będę ścigał się jeszcze przez kilka lat - dwa lub trzy lata.

Alonso dodał, że najprawdopodobniej latem rozpocznie negocjacje w sprawie nowej umowy. Hiszpan zaznaczył, że Piastri może znaleźć wyścigowy fotel w innym zespole. Jeśli będzie z Alpine, to dobrze. Jeśli będzie z inną ekipą - też będzie dobrze. Przekonamy się. Rozmowy ruszą prawdopodobnie latem.

Drugi z kierowców wyścigowych Alpine - Esteban Ocon, uważa, że kompleksowy program testowy Piastriego może uczynić z Australijczyka najlepiej przygotowanego kierowcę rezerwowego w historii sportu.

Alonso chwalił Piastriego: To miły facet, oczywiście bardzo utalentowany. Do tej pory wygrywał we wszystkich seriach juniorskich, w których startował, co tylko pokazuje, że ma talent, jest bardzo profesjonalny i ciężko pracuje w symulatorze oraz fabryce. Wciąż jest bardzo młody. Mam nadzieję, że wkrótce znajdzie dla siebie miejsce.