Latifi: Moje miejsce w Williamsie nie jest bezpieczne

Laurent Rossi z Alpine potwierdza, że rozgląda się za posadą w F1 dla Oscara Piastri.
15.06.2210:18
Mateusz Szymkiewicz
1226wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nicholas Latifi przyznał, że jego posada w zespole Williams nie jest już bezpieczna.

Tegoroczna forma Kanadyjczyka jest dużym rozczarowaniem. Kierowca kilkakrotnie był zaangażowany w kosztowne incydenty, natomiast we wszystkich dotychczas rozegranych sesjach kwalifikacyjnych odpadał na etapie Q1 i tylko raz uplasował się przed partnerem z zespołu.

Według informacji z Baku, do kokpitu Latifiego przymierzany jest zeszłoroczny mistrz Formuły 2 - Oscar Piastri. Niewykluczone, że Australijczyk doczeka się debiutu z Williamsem już przy okazji Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Prezes Alpine - Laurent Rossi, potwierdził, że rozgląda się za posadą w Formule 1 dla Piastriego, który w jego zespole pełni funkcję trzeciego zawodnika. Możemy dyskutować, iż w tej chwili mamy w stawce kierowców, którzy nie są tak dobrzy jak Oscar - powiedział Francuz.

Latifi, który ściga się dla Williamsa od 2020 roku, przyznał, że zdaje sobie sprawę z coraz trudniejszej sytuacji. Zdecydowanie muszę poprawić swoje osiągi. Skłamałbym, gdybym powiedział, że moje miejsce w zespole jest bezpieczne. Mam świadomość tego, iż muszę zmienić swoją sytuację. Nie czuję się komfortowo w samochodzie od czasu rundy w Dżuddzie. Alex [Albon] zaadaptował się o wiele szybciej niż ja. Teraz jest moja kolej - powiedział Kanadyjczyk dla Le Journal de Montreal.