Horner: Ricciardo musi ciężko pracować, by utrzymać miejsce w RB

Brytyjczyk przyznał, że 34-latek walczy o kokpit z Lawsonem oraz Hadjarem.
13.06.2420:17
Mateusz Szymkiewicz
593wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner przyznaje, że Daniel Ricciardo musi ciężko pracować o pozostanie w składzie RB na sezon 2025.

Stajnia z Faenzy w trakcie weekendu w Kanadzie ogłosiła nową umowę z Yukim Tsunodą, wstrzymując się od komentarza dotyczącego drugiego kokpitu. Aktualnie zajmuje go Ricciardo, którego losy w zespole RB są kwestionowane od wielu tygodni.

Rozczarowująca forma Australijczyka na tle Tsunody ma skłaniać szefostwo Red Bulla do powierzenia sterów VCARB01 kierowcy rezerwowemu - Liamowi Lawsonowi. Mimo to gwarantem miejsca Ricciardo w RB ma być Christian Horner, który nie wyklucza, że od 2025 roku dojdzie jednak do roszady.

Wydaje mi się, że Daniel ma za sobą początek sezonu pełen wzlotów i upadków - powiedział szef Red Bull Racing dla Sky Sports F1. Wie, że musi dostarczać wyniki. Ma również świadomość, że to co prezentował dotychczas nie wystarczyło, by uzyskać promocję do seniorskiej ekipy. Jest jeszcze wiele czasu na decyzję. Mamy Daniela, który posiada wielkie doświadczenie. Nie możemy tego ignorować, ponieważ to jego duża przewaga nad Yukim. Wskazuje konkretną drogę inżynierom i jest bardzo pomocny.

Mimo to mamy kilku utalentowanych zawodników na poziomie Formuły 2, do drzwi zaczyna dobijać się Isack Hadjar. Ricciardo musi zacząć ciężko pracować, by utrzymać swoje miejsce. Koniecznie to musi robić, jeżeli chce się tym zajmować. W naszym zespole jest również Lawson. Jest cennym członkiem i niemalże uczestniczy w każdej sesji na torze. Wiemy na co go stać. Pewni kierowcy są pod stałą presją.