Liuzzi: Największym problemem HRT jest to, że nie ma budżetu

Włoch przyznał, że jego posada w hiszpańskim zespole wisi na włosku
17.01.1211:08
Mateusz Szymkiewicz
2003wyświetlenia

Vitantonio Liuzzi przyznał, że nadal nie otrzymał potwierdzenia od zespołu HRT, iż będzie się ścigał dla ekipy w przyszłym sezonie.

Włoch posiada ważny kontrakt z hiszpańskim zespołem na przyszły sezon, jednakże wiele mówi się o tym, że HRT może zwolnić Liuzziego i zastąpić go zawodnikiem z dużym wsparciem finansowym. Między innymi jako kandydatów do zastąpienia 30-latka wymienia się Giedo van der Garde oraz Naraina Karthikeyana, który ścigał się dla HRT w ubiegłym sezonie.

Nadal nie mam jasności - powiedział Vitantonio Liuzzi dla 422race.com. Największym problemem jest to, że zespół nie ma budżetu. Oni wciąż patrzą na możliwość posiadania dwóch kierowców płacących za starty w tym roku. W tej chwili nadal jestem związany z HRT, mam ważny kontrakt jeszcze przez dwa lata, jednak czy rzeczywiście tak będzie, to już jest osobna sprawa. Zespół szuka sponsorów na każdy z możliwych sposobów, nie ma wątpliwości, że HRT jest zadowolone z Pedro de la Rosy i mnie.

W tej chwili wciąż jestem zaangażowany w rozwój nowego samochodu, ale zdaje sobie sprawę z tego, że wszystko się może zmienić w każdej chwili. Kontrakty są niemal bezwartościowe w Formule 1. Jeśli młody kierowca z dużym portfelem zapuka do drzwi, stracę miejsce. Tak to jest - zakończył Włoch.

Źródło: gpupdate.net

KOMENTARZE

10
katinka
18.01.2012 08:08
@Ranguren, no nie mowie, ze van der Garde jest zlym kierowca, bo nie wiem, tylko ze niedoswiadczonym jak na swoj wiek, troche dlugo scigal sie w tych nizszych seriach, a jako testowy w F1 tez sobie przeciez nie pojezdzil. Ale w sumie moze to chyba nie bylby zly wybor, bo HRT mialoby kase na rozwoj, ktorej im brakuje, a de la Rosa jest przeciez doswiadczony za trzech kierowcow ;) A co do Tonio Liuzzi, to wiem, ze oprocz kilku dobrych wyscigow jak ta Monza i kilku wczesniej jeszcze w STR, nic moze wielkiego nie pokazal na torze. Ale wlasnie szkoda mi dlatego tak ogolnie, bo myslalam, ze to naturalne, ze mistrz F3, a zwlaszcza kartingowy mistrz swiata bedzie sobie dobrze radzil w F1.
kovalf1
18.01.2012 01:30
@IceMan11 Zgadza się, we Włoszech zaliczył udane kwalifikacje, a w wyścigu do momentu awarii jechał na dobrym 6. miejscu. W 2010 cieniował strasznie, zwłaszcza na tle Sutila, którego dużo osób(nie wiedzieć czemu) uważa go za słabiaka. No a wracając do Liuzziego - w minionym sezonie prochu nie wymyślił(nie dziwota, w HRT to nie możliwe), ale już w końcówce miewał kłopoty z debiutantem Riccardo. Zatem czy aż tak wielka szkoda się stanie jeśli odejdzie? Raczej nie, bo w tej chwili jest przynajmniej dwóch lepszych na rynku, którzy zostali z ręką w nocniku.
renegade
17.01.2012 05:57
Kevin Ceccon jest jednym z trzech faworytow do zajecia miejsca.
jpslotus72
17.01.2012 04:18
Parafraza - "Największym problemem Liuzziego jest to, że HRT nie ma budżetu"...
Kamikadze2000
17.01.2012 03:51
Liuzzi na bank nie zostanie w HRT, tym bardziej, że zespół stwierdził, iż sam Tonio nie spełnił oczekiwań, heh... Rzecz jasna Włoch nie mógł nic zdziałac w tym szrocie, ale jest płatnym, a nie płacącym. Perez-Sala and company nie może sobie ponownie na to pozwolic. ;)
IceMan11
17.01.2012 03:38
@katinka Bo ja wiem? Liuzzi na tle Sutila w Fi wypadał średnio. Zaliczył świetny powrót we Włoszech, a później coś się zepsuło.
Ranguren
17.01.2012 12:38
Katinka Giedo ma 26 lat to mistrz WSBR i 5 kierowca Formuły Gp2 nie jest taki zły A HRT jak wspomniał Liuzzi biedne i mają już jednego płacącego
katinka
17.01.2012 11:48
Szkoda troche Tonio, swietny kartingowiec, a w F1 jakos nie moze sie odnalezc. No i jak Kubica kiedys go chcial do Renault, to znaczy, ze nie jest taki slaby. Jesli HRT brak kasy, to pewno biedak straci ten kokpit w hiszpanskim zespole. Tylko oprocz $$$ dla zespolu, to aby ta zamiana nie byla cos jak z deszczu pod rynne, bo Narain niewiele z bolidem potrafi, a Giedo w wieku cos chyba jak Liuzzi, ale bez doswiadczenia w F1.
Mexi
17.01.2012 11:33
W tym sezonie zmiany wśród kierowców są całkiem ciekawe i zaskakujące :) Wspomnę tylko powrót Kimasa i trójkę Rubens-Sutil-Senna.
mat_eyo
17.01.2012 10:14
Ameryki nie odkrył, chyba już sam jest przekonany o tym, że go zastąpią. No cóż, jeśli to tylko nie będzie Narain to ja nie będę za Liuzzim płakał.