Panthera zainteresowana dołączeniem do F1 od 2021 roku

Za zespołem stoją ludzie z przeszłością w WEC oraz m.in. Manorze.
23.08.1919:33
Mateusz Szymkiewicz
4503wyświetlenia
Embed from Getty Images

RaceFans.net informuje, że zespół zarejestrowany jako Panthera Team Asia F1 wyraża zainteresowanie dołączeniem do stawki od 2021 roku.

Pomimo faktu, że cały projekt jest w powijakach, ekipa posada już mocne struktury. Jej siedziba znajduje się nieopodal toru Silverstone w Northamptonshire, natomiast za projekt odpowiada Benjamin Durand. W przeszłości był on dyrektorem zarządzającym SMP Racing oraz BR Engineering w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Panthera miała również pozyskać pierwszych inżynierów, wliczając w to dyrektora technicznego oraz dyrektora sportowego. Póki co wiadomo, że na czele działu aerodynamiki stanął Tim Milne, który w Formule 1 pracował dla Renault, Hondy, Super Aguri, Toyoty, Caterhama, a ostatnio dla Manora. Brytyjczyk był współodpowiedzialny m.in. za model na sezon 2017, który nigdy nie zadebiutował na torze wyścigowym.

Największą przeszkodą dla zespołu jest brak klarownego komunikatu w sprawie regulacji technicznych od 2021 roku. Zrozumiałe jest jednak, że Panthera zamierza do października obsadzić większość najważniejszych stanowisk, a także skorzystać z modelu funkcjonowania ekipy Haas. Zespół miał już zawrzeć porozumienia z pierwszymi dostawcami elementów do bolidu.

Przyjęcie nowego zespołu do stawki Formuły 1 będzie wymagało ogłoszenia naboru ze strony FIA. Według informacji RaceFans.net, Panthera póki co nie złożyła oficjalnego zapytania do Federacji w sprawie miejsca od 2021 roku.