Hamilton: Mercedes ma najlepszy skład kierowców w Formule 1

Brytyjczyk chwali balans pomiędzy nim a Valtterim Bottasem.
15.10.1908:51
Mateusz Szymkiewicz
1361wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton jest przekonany, że Mercedes ma w tej chwili najlepszy skład kierowców w Formule 1.

Stajnia z Brackley przypieczętowała w Grand Prix Japonii już szósty z rzędu tytuł mistrza świata wśród konstruktorów. Z kolei Hamilton jest liderem klasyfikacji z przewagą 64 punktów nad drugim Valtterim Bottasem.

Brytyjczyk zapytany przez gazetę Bild am Sonntag, czy uważa, że duet Mercedesa jest lepszy od tego w Ferrari, odpowiedział: Absolutnie. To najlepsza dostępna kombinacja. Nie widzę lepiej zachowanego balansu w Formule 1. Zawsze jest tak samo z zespołowym partnerem i podobnie mam z Valtterim. On chce pokonać mnie, ja chcę pokonać jego. Mimo to między nami jest duża dojrzałość. Nie miałem tego, kiedy byłem młodszy. Duet ja i Valtteri po prostu działa. Poza tym z każdym rokiem jest coraz szybszy, więc muszę wyciągać kolejne króliki z kapelusza, by pozostać przed nim.

Z kolei Toto Wolff zadeklarował, że w pozostałych czterech wyścigach Hamilton oraz Bottas będą cieszyli się równym traktowaniem ze strony Mercedesa, jako, że matematycznie tylko oni mają szanse na tytuł. Valtteri jest 64 punkty z tyłu? To dwa i pół wygranej. Damy im równe szanse. Kwestia tytułu wyjaśni się na torze - powiedział Austriak.