Igor Fraga dołączył do juniorskiego programu Red Bulla.

Tegoroczny mistrz Toyota Racing Series wywodzi się z simracingu.
18.03.2008:49
Dominik Raszka
686wyświetlenia
Embed from Getty Images

Igor Fraga został nowym członkiem juniorskiego programu Red Bulla.

Brazylijczyk urodzony w Japonii został potwierdzony jako nowy junior koncernu tuż po wygraniu całego cyklu Toyota Racing Series rozgrywanej w Nowej Zelandii. Fraga w drodze po mistrzostwo pokonał innego juniora Red Bulla - Liama Lawsona. 21-latek dołączył do takich kierowców jak Jehan Daruvala, Yuki Tsunoda czy Juri Vips.

Komentując tą wiadomość na swoim profilu na Instagramie, Fraga napisał: Czuję się szczęśliwy i wyróżniony dołączając do Red Bull Junior Team. Jestem bardzo wdzięczny i zrobię wszystko, żeby wykorzystać to w stu procentach. Posiadam marzenie, które realizuję od czasów, kiedy byłem jeszcze bardzo mały: zostać mistrzem świata F1.

21-latek jak do tej pory pokazał swoje umiejętności nie tylko w wirtualnym świecie w serii F1 Esports Series w 2017 roku, ale również na prawdziwym torze za kierownicą jednomiejscowych bolidów. Brazylijczyk zaczął w Nacam F4, wygrał FIA Gran Turismo Nations Cup i Manufacturer Series odpowiednio w 2018 i 2019 roku, a także zajął trzecie miejsce w 2019 Formula Regional European Chapionship. Jego zwycięstwo w Toyota Racing Series pozwoliło mu zdobyć wymaganą ilość punktów do superlicencji.

W tym roku Brazylijczyk będzie rywalizował na torach Formuły 3 z Charouz Racing System, gdzie został partnerem m.in. Davida Schumachera.