Gasly: Jestem gotowy, by zostać liderem AlphaTauri

W ubiegłym roku Francuz odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w F1.
21.02.2113:41
Łukasz Tarnacki
560wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly czuje, że jest gotowy aby zostać liderem AlphaTauri i wziąć na siebie większą odpowiedzialność w związku z pojawieniem się nowego partnera - Yukiego Tsunody.

Gasly ma za sobą niezwykle udany sezon, podczas którego odniósł swoje debiutanckie zwycięstwo podczas GP Włoch, a także wielokrotnie dojeżdżał do mety w punktowanej dziesiątce. W 2021 roku do Francuza dołączy debiutant, Yuki Tsunoda, zastępujący odchodzącego z AlphaTauri Daniiła Kwiata.

Japończyk miał już okazję jeździć bolidami F1 z poprzednich lat, jednak teraz nie będzie miał wiele czasu aby zaaklimatyzować się w kokpicie nowego AT02. W obliczu przybycia Tsunody Pierre Gasly zadeklarował chęć do zastania liderem zespołu oraz zapewnił, że jest na to dobrze przygotowany.

Dołączenie Yukiego oznacza, że będę miał większą odpowiedzialność w zespole. Jestem jednak gotowy do przyjęcia roli lidera. Mój nowy kolega z zespołu jest szybkim kierowcą i bez wątpienia pomoże nam przeć w górę stawki. Yuki lubi rywalizację, co pokazał w F2. Nic dziwnego, że dołączył do F1 już po roku. Mam nadzieję na owocną współpracę - powiedział Francuz.

Brakuje mu doświadczenia, więc pewnie napotka po drodze pewne trudności, ale jest też bardzo utalentowany, a ja wraz z zespołem zapewnimy mu potrzebne wsparcie. Moje podejście będzie takie samo jak w zeszłym roku. Zawsze staram się wycisnąć maksimum z tego czym dysponujemy. Uważam, że zespół rozwija się w dobrym kierunku, a poprzedni sezon był jednym z najlepszych pod względem osiągów i sposobu pracy.

Szef Alpha Tauri, Franz Tost, wspiera aspiracje Gasly'ego i twierdzi, że jest on obecnie jednym z najlepszych kierowców w stawce. Myślę, że Pierre jest obecnie jednym z najszybszych kierowców w F1. Dobre zrozumienie samochodu pozwala mu maksymalizować osiągi. Gasly jest w zespole już od jakiegoś czasu, więc zna wszystkie procedury i nasz sposób pracy.

Będzie dobrym liderem i pomoże Yukiemu w odpowiednim rozwoju. Wie jak wygrać wyścig, co udowodnił w zeszłym roku na Monzie. Jeśli zapewnimy mu konkurencyjny samochód, spodziewam się, że odniesie w tym sezonie duże sukcesy. Współpraca Gasly'ego z Tsunodą zapewni nam nie tylko szybki rozwój, ale także możliwość osiągania dobrych wyników - zakończył 65-latek.