Zhou zastąpi Alonso w treningu do Grand Prix Austrii

Na Red Bull Ringu oprócz Chińczyka pojawią się Ilott w Alfie i Nissany w Williamsie.
28.06.2111:55
Mateusz Szymkiewicz
483wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Alpine potwierdził udział Guanyu Zhou w pierwszym treningu do Grand Prix Austrii.

Lider klasyfikacji Formuły 2 jest juniorem francuskiego producenta i od kilku lat pełni funkcję oficjalnego kierowcy testowego. W ramach swoich obowiązków Zhou regularnie bierze udział w prywatnych sesjach za kierownicą starszych bolidów, a także jest zapraszany na oficjalne grupowe testy.

Jak potwierdzono, w najbliższy weekend w pierwszym treningu na Red Bull Ring zabraknie Fernando Alonso. Hiszpan przekaże stery Alpine A521 w ręce Guanyu Zhou, umożliwiając mu debiut w oficjalnej sesji Grand Prix. 21-latek będzie drugim Chińczykiem w historii Formuły 1, który pojawi się na torze w trakcie treningu. Wcześniej był to Ma Qing Hua współpracujący z HRT i Caterhamem w sezonach 2012-2013.

Możliwość startu w pierwszym treningu jest jak spełnienie marzeń i traktuję to jako krok w kierunku awansu do Formuły 1 - powiedział Guanyu Zhou. To będzie bardzo wyjątkowy moment. Staram się jak najlepiej przygotować, by móc zrealizować postawione mi cele oraz plany. Do tej pory nie było zbyt wielu kierowców z Chin, więc zasiadając do bolidu F1 poczuję wielką dumę. Możliwość zastąpienia Fernando będzie o tyle wyjątkowa, ponieważ był moją inspiracją przez całą karierę. Dziękuję za wsparcie wszystkim osobom, które są wokół mnie. Postaram się w pełni wykorzystać tę szansę.

Oprócz Zhou, na Red Bull Ringu wystąpią wcześniej potwierdzeni Callum Ilott z Alfy Romeo oraz Roy Nissany z Williamsa.