Kubica nie dementuje informacji o zainteresowaniu Astona Martina

Motorsport.com podaje, że Polak ma być jedną z opcji na wypadek odejścia Vettela.
12.09.2119:51
Mateusz Szymkiewicz
4249wyświetlenia
Embed from Getty Images

Robert Kubica w rozmowie z Eleven Sports nie zdementował informacji, jakoby Aston Martin rozważał jego angaż od sezonu 2022.

Przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Włoch pojawił się artykuł Roberto Chinchero, w którym dziennikarz zasugerował zamiary odejścia Sebastiana Vettela z Formuły 1. Niemiec reprezentuje w tym roku Astona Martina, który zwleka z ogłoszeniem składu kierowców na sezon 2022.

Według korespondenta włoskiej edycji Motorsport.com, Aston Martin niepewny przyszłości Vettela miał wkroczyć na rynek kierowców, analizując dostępne opcje. Uważa się, że Lawrence Stroll odbył wstępne dyskusje z Danielem Ricciardo, natomiast pozostałymi opcjami stajni z Silverstone mogą być Nico Hulkenberg i Robert Kubica.

Polak aktualnie pełni funkcję trzeciego kierowcy Alfy Romeo i w ostatnich dwóch eliminacjach zastępował Kimiego Raikkonena zakażonego koronawirusem. Umowa 36-latka ze szwajcarskim zespołem wygasa z końcem roku, natomiast rodzina Stroll ma doceniać doświadczenie Kubicy.

Zawodnik pytany po wyścigu na torze Monza o doniesienia Roberto Chinchero, odpowiedział: Z reguły Roberto nic o mnie nie pisze, więc dziwne, że teraz napisał. Kto wie, zobaczymy - powiedział Robert Kubica na antenie Eleven Sports.