Brundle: Celebryci odwiedzający Grand Prix powinni nauczyć się manier

Podczas grid walku były kierowca F1 spotkał się z ignoracją ze strony MTS i Sereny Williams.
25.10.2120:09
Nataniel Piórkowski
3303wyświetlenia
Embed from Getty Images

Były kierowca Formuły 1 a obecnie ekspert telewizji Sky - Martin Brundle, wzywa osoby ze środowiska celebrytów do okazania manier i szacunku podczas obecności na torach serii Grand Prix.

Po blisko dwóch latach przerwy spowodowanej restrykcjami związanymi z Covid-19, do ramówki Sky powrócił słynny grid walk - seria krótkich wywiadów przeprowadzanych na polach startowych.

Brundle starał się urozmaicić widowisko, zapraszając do rozmów nie tylko osobistości związane z F1, ale także popularne osoby ze środowiska sportu, showbiznesu i muzyki.

Pytając raperkę MTS o to, czy przygotowała specjalny tekst na okoliczność Grand Prix, Brundle spotkał się z agresywną reakcją jej ochroniarzy. Wydaje mi się, że jest z tym w porządku... OK szefie - stwierdził.

Nie mam dzisiaj przygotowanego żadnego rapu, przepraszam - odpowiedziała wkrótce MTS. Brundle starał się kontynuować rozmowę, dopytując artystkę o to, komu będzie kibicowała w trakcie wyścigu. Jeden z członków ekipy MTS zagrodził mu jednak dostęp do Amerykanki, wypalając: Nie możesz, tego robić. Brundle natychmiast skwitował: Mogę, bo to zrobiłem.

Fragment grid walku wywołał ostre reakcje wśród fanów F1. Wiele osób umieszczało na portalach społecznościowych wpisy mówiące o tym, iż celebryci nie powinni przyjmować zaproszeń na wyścigi, jeśli nie są gotowi być częścią widowiska i brać udziału w wywiadach.

W poniedziałek Brundle odniósł się do sprawy umieszczając wpis na Twitterze, w którym zapewnił, że nie ulega presji ze strony popularnych osób: Wcześniej zdarzało mi się ulegać presji na polach startowych, ale w towarzystwie osób o nazwiskach Senna, Prost, Schumacher, Mansell, Piquet i tak dalej.

Ochroniarze odwiedzający po raz pierwszy Grand Prix mi nie przeszkadzają. Każdy ma swoją robotę do wykonania, ale może mogliby nauczyć się pewnych manier i szacunku na naszym terenie.

Przed kilkoma laty Brundle bezskutecznie starał się o rozmowę z Venus Williams. Tym razem próbował nawiązać kontakt z jej siostrą - Sereną. Został jednak przez nią całkowicie zignorowany. Przyjmując sytuację z humorem, Brundle stwierdził: Podwójny błąd, podwójny błąd.