Binotto: Ferrari osiągnęło porozumienie z Sainzem

Prawnicy zajmują się już przygotowaniem nowego kontraktu dla hiszpańskiego kierowcy.
21.03.2218:40
Nataniel Piórkowski
2353wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Ferrari - Mattia Binotto potwierdził, że jego zespół osiągnął porozumienie z Carlosem Sainzem w sprawie przedłużenia umowy poza sezon 2022.

Pod koniec ubiegłego roku Binotto zdradził, że Scuderii zależy na podpisaniu z Hiszpanem nowego kontraktu. Chociaż sprawa wydawała się być czystą formalnością, w trakcie trzech miesięcy zimowej przerwy w sprawie tej nie pojawiły się żadne nowe doniesienia.

Po świetnym otwarciu sezonu w Bahrajnie, gdzie Charles Leclerc i Sainz zapewnili Ferrari długo wyczekiwany dublet, Binotto przyznał, że przygotowaniem nowego kontraktu Hiszpana zajmują się już prawnicy.

Jesteśmy bardzo blisko. Mamy porozumienie. To tylko kwestia przeniesienia naszych ustaleń na papier.

Po zakończeniu niedzielnych zawodów na torze Sakhir, Sainz powiedział: Czuję się doskonale. Jestem szczególnie zadowolony z całego zespołu. Po dwóch ciężkich latach wracamy na szczyt z dubletem. Cała ciężka praca przyniosła efekty i znowu znajdujemy się na miejscu, gdzie powinno być Ferrari.

Gratulacje dla Charlesa - pojechał naprawdę mocny wyścig i prezentował mocne tempo przez cały weekend. Dowiezienie do mety dubletu znaczy wiele nie tylko dla nas, ale także dla wszystkich naszych kibiców. To wspaniały dzień.