Hakkinen: Red Bull zadziwił mnie dwuletnią umową dla Pereza

Dwukrotny mistrz świata uważa, że Meksykanin nie prezentuje poziomu czołówki.
11.06.2411:05
Mateusz Szymkiewicz
1753wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mika Hakkinen przyznał, że Red Bull zadziwił go decyzją o zatrzymaniu Sergio Pereza do 2026 roku.

Stajnia z Milton Keynes przed Grand Prix Kanady ogłosiła przedłużenie umowy z Meksykaninem, który pozostanie w kokpicie jej bolidu w kolejnych dwóch sezonach. Decyzja Red Bulla była o tyle zaskakująca, gdyż dysponował konkurencyjnymi alternatywami w osobach Yukiego Tsunody czy Carlosa Sainza, podczas gdy Perez zaczął wyraźnie odstawać od Verstappena.

Fakt jest taki, że kiedy porównamy go do partnera z zespołu, to różnica między nimi jest po prostu zbyt duża - powiedział Mika Hakkinen, dwukrotny mistrz świata. Teraz podjęli decyzję o podpisaniu z nim dwuletniego kontraktu. To kierowca, który nie jest w stanie utrzymać poziomu czołówki. Zadziwili mnie tym.

Z opinią Fina zgadza się inny były kierowca Formuły 1 - Ralf Schumacher. Red Bull potrzebuje kierowcy numer dwa, który będzie wspierał numer jeden. Muszą mieć kogoś, kto będzie realnym wsparciem. Kanada była zaledwie jednym z wielu błędów Pereza - stwierdził Niemiec.

W Montrealu spekulowano, iż w rzeczywistości nowa umowa Pereza obejmuje tylko sezon 2025 z opcją pozostania na kolejny rok. Szef Red Bulla - Christian Horner, odnosząc się do tej kwestii odparł: Cóż, jeden plus jeden i tak daje dwa. W takim razie możemy mówić o dwuletniej umowie. Każdy kontrakt posiada tego typu zapisy, ale to już wewnętrzna kwestia między zespołami a kierowcami.