Vermeulen: Verstappen szybko osiągnął porozumienie z Red Bullem

Motorsport.com podaje, że nowa umowa może gwarantować Holendrowi ok. 40 milionów euro.
08.01.2018:34
Mateusz Szymkiewicz
877wyświetlenia
Embed from Getty Images

Menedżer Maksa Verstappena - Raymond Vermeulen, ujawnił, że kierowca bardzo szybko osiągnął porozumienie z Red Bullem w sprawie nowej umowy.

We wtorek stajnia z Milton Keynes ogłosiła, że Verstappen pozostanie jej kierowcą do końca sezonu 2023. Według włoskiego Motorsport.com, zespół wraz z Hondą zagwarantował kierowcy roczne zarobki na poziomie 40 milionów euro, co pod tym względem pozwala mu wejść na poziom Lewisa Hamiltona oraz Sebastiana Vettela.

Max, Jos oraz ja dosyć szybko zgodziliśmy się, że był to najlepszy wybór - powiedział Raymond Vermeulen, menedżer Verstappena. Pierwszą niezobowiązującą rozmowę podczas kolacji odbyliśmy z Helmutem [Marko] w Brazylii. Później nastąpił cały proces. Odbyliśmy kilka wewnętrznych dyskusji na temat najbliższej, średniej i długoterminowej wizji.

Uważa się, że warunkiem postawionym Red Bullowi przez Verstappena była klauzula w kontrakcie, umożliwiająca mu odejście z zespołu po sezonie 2021, jeżeli swój projekt w F1 zamknie Honda. Mamy całkowitą pewność w rozwój Hondy. Uważamy, że wspólnie z Red Bullem i Hondą mamy niedokończone interesy. Red Bull pomógł nam wejść do Formuły 1, a także mamy z nimi fantastyczne komercyjne porozumienie. Najważniejsza jednak będzie wygrana. Poza tym Max czuje się w zespole jak ryba w wodzie - dodał Vermeulen.