Verschuur: Abiteboul powinien stracić posadę w Renault

Holender uważa, że 42-latek nieudolnie zarządza fabrycznym zespołem.
03.06.2009:52
Mateusz Szymkiewicz
1132wyświetlenia
Embed from Getty Images

Były kierowca wyścigowy oraz szef zespołu GT4 - Frans Verschuur, uważa, że Cyril Abiteboul powinien stracić posadę w Renault.

Stajnia z Enstone jest zarządzana przez Francuza od 2017 roku i spekulacje na temat jego przyszłości pojawiły się w poprzednim sezonie. Renault mimo zapowiedzi zbliżenia się do czołowej trójki, w rzeczywistości spadło za McLarena na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Według RaceFans.net, władze koncernu rozważają przywrócenie na stanowisko szefa Frederica Vasseura.

W mojej opinii jest trzech szefów w Formule 1, którzy powinni odejść. Abiteboul, Claire Williams oraz Mattia Binotto - powiedział Frans Verschuur. Powiedzmy w ten sposób, Renault ma dostęp do wielu pieniędzy. Ten człowiek okazał się jednak niezdolny do wykonywania swojej funkcji. Nie możesz osiągać tak złych wyników mając tak dużo środków. Kiedyś rozmawiałem z Frederikiem Vasseurem i powiedział mi «Nie mogę pracować z tym facetem, doszłoby do wojny». Zdecydował się po prostu odejść. Abiteboul tworzy bałagan. Miał dwóch przyjaciół na czele, ale już ich nie ma. Myślę, że wkrótce zrobi się wokół niego gorąco.