FIA złagodziła zasady dotyczące limitów toru

Tylko w piątek anulowanych zostało 125 czasów okrążeń.
24.10.2009:47
Nataniel Piórkowski
491wyświetlenia


FIA zmodyfikowała zasady dotyczące limitów toru Algarve, po tym jak tylko w piątek doszło do anulowania ponad stu czasów okrążeń uzyskanych przez kierowców.

Najwięcej takich przypadków miało miejsce ze względu na naruszenie limitów w pierwszym i czwartym zakręcie. W trakcie dwóch 90-minutowych sesji anulowano w sumie 125 czasów okrążeń ze względu na wyjazdy poza białą linię.

Przed trzecim treningiem FIA zmieniła zasady dotyczące egzekwowania limitów toru, przesuwając granicę tolerancji do krańca czerwono-białych tarek.

Dyrektor wyścigu z ramienia Federacji - Michael Masi, wyjaśnia: Czas okrążenia uzyskany podczas sesji treningowej lub wyścigu, ustanowiony przy wyjeździe poza tor i czerwono-białe krawężniki na wyjeździe z zakrętu numer jeden lub cztery, zostanie unieważniony przez zespół sędziów sportowych.

Kierowcy otrzymali także instrukcje dotyczące limitu w wirażu numer piętnaście. Za opuszczenie dozwolonego obszaru będzie traktowany przypadek, gdy żadna z części bolidu nie pozostanie w kontakcie z torem.