Wolff: Bottas ma bezwarunkowe wsparcie Mercedesa

Austriak przyznaje, że walka z kierowcą pokroju Hamiltona może być wyniszczająca.
12.12.2012:15
Nataniel Piórkowski
408wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff zapewnia, że Valtteri Bottas cieszy się bezwarunkowym wsparciem całej ekipy Mercedesa.

Przed startem Grand Prix Abu Zabi Bottas potwierdził, że musi poprawić swoje osiągi po serii rozczarowujących występów. Tegoroczny mistrz świata - Lewis Hamilton odniósł zwycięstwa w jedenastu wyścigach, podczas gdy Fin w zaledwie dwóch.

Wolff - szef działu sportów motorowych Mercedesa daje jasno do zrozumienia, że walka z tak utytułowanym kierowcą jak Hamilton jest wyniszczająca, ale Bottas ma pełne wsparcie całej stajni z Brackley.

To twardy, odporny facet. Przegranie pojedynku o tytuł nie jest rozstrzygnięciem, z którym łatwo się pogodzić. Ciężko tego w ogóle oczekiwać. Valtteri ma jednak pełne i bezwarunkowe wsparcie wewnątrz zespołu. Każdego roku jest dzięki temu bardziej zmotywowany do walki o wygrane.

Zwycięstwo w walce z najlepszym w stawce daje zapewne najpotężniejszą satysfakcję w odczuciu kierowcy wyścigowego. Taka walka jest jednak wyniszczająca i zbiera swoje żniwo. To zupełnie zrozumiałe.

Wolff podkreśla, że cała rodzina Mercedesa wspierała Bottasa w dążeniu do poprawy osiągów. Wszyscy, nie tylko ja, okazują Valtteriemu bezwarunkowe wsparcie. Myślę, że jest w stanie się pozbierać. Valtteri ma wsparcie rodziny oraz kolegów z ekipy, nas wszystkich.

Bottas przyznał w czwartek, że unikał śledzenia doniesień, które pojawiały się w mediach po nieudanym dla niego Grand Prix Sakhiru. W piątek Fin zakończył FP2 z przewagą 0,2s nad Lewisem Hamiltonem.

Dobrze widzieć go zdrowego z powrotem na torze. Oczywiście nikomu nie życzyłbym nigdy zachorowania na tego wirusa. Podobno infekcja nie przebiegała wcale tak łagodnie, więc dobrze zobaczyć Lewisa zadowolonego, za sterami bolidu. Koncentruję się na mojej własnej pracy. Chcę być w dobrej kondycji psychicznej i jechać okrążenie po okrążeniu. Jak dotąd wszystko układa się pomyślnie.