Wurz popiera zakaz noszenia biżuterii przez kierowców

Tymczasem pojawiły się plotki, jakoby na swoje dawne stanowisko miał powrócić Michael Masi.
17.05.2218:10
Maciej Wróbel
1520wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Stowarzyszenia Kierowców Grand Prix (GPDA), Alexander Wurz, poparł FIA w sprawie zakazu noszenia biżuterii podczas jazdy bolidem F1.

W ostatnich tygodniach FIA zaczęła egzekwować przepisy zakazujące kierowcom noszenia biżuterii podczas jazdy, co nie spodobało się niektórym zawodnikom, w tym posiadającym wiele kolczyków Lewisowi Hamiltonowi. Brytyjczyk miał otrzymać czas do Grand Prix Monako na ich usunięcie.

W obronie siedmiokrotnego mistrza świata stanął Sebastian Vettel, jednak Alexander Wurz zdecydował się poprzeć FIA w tej kwestii. Te przepisy nie istnieją bez przyczyny - stwierdził były kierowca F1 w rozmowie z Kronen Zeitung. Wolałbym jednak, by w tym przypadku obrano inne podejście jeśli chodzi o przekazywanie wiadomości.

Daily Mail donosi tymczasem, iż Hamilton oraz jego doradcyzszokowani pogłoskami o tym, że Mohammed bin Sulayem ma rozważać przywrócenie Michaela Masiego na stanowisko dyrektora wyścigów Formuły 1.

Źródło gazety informuje, iż ma to mieć związek z chęcią ograniczenia przez prezydenta FIA rosnących wpływów szefa zespołu Mercedesa, Toto Wolffa. Być może uważa, że Toto trochę się zapędził. Rządzenie Formułą 1 nie należy do obowiązków Toto - twierdzi źródło.