Motorsport-Total: Audi koncentruje się na przejęciu Saubera

Rozmowy niemieckiego producenta z Astonem Martinem miały zakończyć się fiaskiem.
20.06.2211:02
Mateusz Szymkiewicz
2175wyświetlenia
Embed from Getty Images

Motorsport-Total informuje, że Audi w pełni koncentruje się na przejęciu Sauber Motorsport od sezonu 2026.

Niemiecki producent od wielu miesięcy łączony jest z zaangażowaniem w Formułę 1 przy okazji debiutu nowej generacji silników. Pierwotnie Audi miało celować w przejęcie całej Grupy McLaren, jednakże po fiasku rozmów z funduszem Mumtalakat oferta miała zostać przedstawiona Astonowi Martinowi.

Według ustaleń Motorsport-Total, z rozmów z Audi wycofała się teraz stajnia z Silverstone zarządzana przez Lawrence'a Strolla. Kanadyjczyk rzekomo jest otwarty na sprzedaż ekipy Astona Martina, jednakże ma oczekiwać kwoty na poziomie pół miliarda euro. Sauber, który zajmuje się obsługą zgłoszenia Alfy Romeo, ma być dużo bardziej elastyczny w rozmowach z potencjalnym inwestorem.

Niemiecka publikacja w swoim raporcie zwraca również uwagę na trudną sytuację całego koncernu Astona Martina. Model DBX, który miał uzdrowić finanse producenta, w rzeczywistości notuje bardzo słabe wyniki sprzedażowe. Z kolei wartość udziałów Astona w porównaniu do stycznia 2020 roku zmalała około sześciokrotnie.

Motorsport-Total informuje, że Lawrence Stroll decyduje się na sprzedaż prywatnych aktywów chcąc ratować inwestycję w Astona Martina. Z kolei w Formule 1 coraz bardziej nerwowe ruchy Kanadyjczyka miały odwrócić od niego nawet najbliższych sojuszników.