Marko: Mercedes będzie głównym rywalem Red Bulla w sezonie 2020

Austriak uważa, że Ferrari straciło swoją przewagę związaną z jednostką napędową.
07.01.2008:51
Mateusz Szymkiewicz
696wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko uważa, że głównym rywalem Red Bulla w walce o mistrzowski tytuł w sezonie 2020 będzie Mercedes.

Stajnia z Milton Keynes podczas tegorocznych zmagań chce wreszcie podjąć skuteczną batalię o mistrzostwo świata od pierwszego do ostatniego wyścigu sezonu. Ekipa jest podbudowana mocną końcówką sezonu 2019, a także wyraźnymi postępami Hondy nad układem napędowym.

W ostatniej jednej trzeciej sezonu byliśmy przed nimi - powiedział Helmut Marko, doradca Red Bulla, odnosząc się do Ferrari. Nie wyglądało na to, by mieli już przewagę, szczególnie po stronie silnika. Honda nie tylko spełniła swoje obietnice, ona je przekroczyła. Są niemal na równi z Mercedesem, brakuje im niewiele w trybie kwalifikacyjnym.

Jestem przekonany, że Hondę stać na wykonanie tego małego kroku, więc teraz to do nas należy zbudowanie samochodu zdolnego do walki o tytuł od samego początku. Jak na razie wszystko wygląda dobrze, ponieważ ukończyliśmy nasze prace tak szybko jak nigdy dotąd. Naszym rywalem będzie Mercedes, a zwłaszcza Lewis Hamilton. Muszę przyznać, że jeździ on niemal perfekcyjnie i w chwili obecnej jest najlepszym kierowcą jako całość. Mimo to nasz Max Verstappen nadchodzi.

Szef działu silników Mercedesa - Andy Cowell, przyznał, że niemiecki producent obawia się formy Red Bulla przed sezonem 2020. Red Bull jest zdolny do zbudowania bolidu, który może wygrać mistrzostwa, a Max Verstappen jest niesamowicie dobry. Z kolei zaangażowanie Hondy jest równie duże co ich postępy - dodał Brytyjczyk.