Gasly: Poprawki AlphaTauri na Imoli to test osiągów zespołu

Francuz liczy na to, że nowe części utrzymają zespół z Faenzy w środku stawki.
21.04.2209:08
Michał Bielicki
568wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly uważa, że poprawki bolidu przywiezione przez AlphaTauri na Grand Prix Emilii Romanii będą wielkim testem perspektyw zespołu w sezonie 2022.

Francuz zapunktował podczas dwóch z trzech tegorocznych wyścigów, jednak spodziewa się jeszcze więcej po zespole z Faenzy po obiecującym sezonie 2021. Rozpoczynając europejską część mistrzostw, wiele ekip przygotuje usprawnienia aut w swoich garażach, które znacznie mogą wpłynąć na kolejność stawki.

Będziemy mieli kilka nowych części i też nie jest tak, że jesteśmy jacyś super wolni - powiedział Pierre Gasly. Nie wydaje mi się, żebyśmy tracili wiele, ale musimy postarać się z naszym rozwojem, by utrzymać tempo reszty. Osobiście jestem bardzo podekscytowany co nowe części przyniosą. To nowe auto, nowe przepisy. Ten sezon w całości opiera się na odpowiednim rozwoju. Zespoły, które będą rozwijać swoje auta szybciej od reszty, będą miały lepszy cały sezon. Dla nas to jest wielki test i mam nadzieję, że nowe części będą się sprawowały w taki sposób, jakiego się od nich spodziewamy.

Obecnie AlphaTauri znajduje się na ósmym miejscu w klasyfikacji konstruktorów mając 10 punktów, znajdując się tylko przed Williamsem z jednym oczkiem i Astonem Martinem z czystym kontem.